Kuklačova Kaķu teātra izrāde Klauns un kaķi

Filmēšanas un foto sesijas kalendāra AMBER DOG CALENDAR 2017 dienasgrāmata

«Astotā filmēšanas diena: Jevgeņijs, krievu vēja suns un samojedu suns»

Uzticieties tikai savām sajūtām...

Kad šermuļi skrien pār kauliem,

Savai iekšējai sirds balsij,

Instinktam.

Uzticieties visam, kas liek ķermenim vibrēt...

Cauri visai foto sesijai vīsies smalka tēma, kas ir tik satraucoša, fantāziju raisoša un tik ļoti daudznozīmīga – PAMATinstinkts.

Jevgeņijs Kupliauskas – bioloģisku zinātņu kandidāts, Krievijas kinoloģiskās federācijas tiesnešu kolēģijas prezidents, starptautisks eksperts visās suņu šķirnēs – speciāli atlidoja Rīgā, lai piedalītos kalendāra fotosesijā.

Jevgeņija foto sesija norisinājās viesnīcas Pullman Riga Old Town Hotel plašajā zālē.

 

Pieczvaigžņu viesnīca Pullman Riga Old Town atrodas Jēkaba ielā, tā ir viena no vēsturiskajām Vecrīgas ēkām, kura atrodas netālu no visiem objektiem, kurus obligāti ir jāapmeklē Latvijas galvaspilsētā. Viesnīcas interjerā var izsekot divas galvenās iedvesmas idejas. Cieņa pret vietējo mantojumu atspoguļojas ar zirgu tēmu, tā ir atsauce pret barona Minhauzena staļļiem, kas atradās tieši šajā vietā XVIII gadsimtā. Mūsdienīgas mākslas un moderna dizaina priekšrocība – viesnīcas stila otrā vizītkarte. Abas idejas rada unikālu atmosfēru, kas apvieno viesnīcas izteiktu attieksmi pret mūsdienīgumu un cieņu pret vietējo vēsturisko mantojumu.

 

Elegants vīrišķīgums

Šodienas foto sesija ir unikāla, jo par centrālo varoni kļuva cilvēces stiprās puses pārstāvis. Nav brīnums, ka Jevgeņijs piedalījās šajā projektā, ar daudzsološu nosaukumu "Basic Instinct".

  

 

Esam godīgi, tieši par tādu vīrieti sapņo gandrīz katra sieviete - uzticams, pārliecināts par sevi, savaldīgi-mierīgs, kura acis izstaro draudzīgumu, siltu ironiju un prātu. Foto sesijai Jevgeņijs pats sev izveidoja tēlu. Friziere-stiliste no skaistumkopšanas salona “Strogonovs” Renāte Košanska tikai ienesa minimālas korektīvas.

 

(!) Tuvākajā nākotnē lasiet interviju ar Jevgeņiju uz mūsu portāla.

 

Īsts aristokrāts un suns labam garastāvoklim

Un, protams, suņi – galvenie mūsu fotosesijas varoņi. Par pazīstamā eksperta no Krievijas foto sesijas cienīgajiem partneriem kļuva suņi, kas dzīvo Latvijā, bet kuru izcelsmes valsts ir Krievija.

Kalendāra vākam tika fotografēts krievu vēja suns no audzētavas "Cars Ivans", mājās – Koldun (Burvis), īpašniece Helēna Urtāne,

 

bet kalendāra mēnesim fotografējās samojedu suņi: Dream Owl Xamba YoshI and US, mājās – Pūce, un Silverwhite Shine Kenventaki Boss, mājās – Hugo, saimniece Ramona Kārkliņa.

 

Koldun un Pūce – cienīga vecuma suņi, klases "veterāni".

 

Krievu kurts pazīstams arī ar nosaukumu krievu vēja suns (krievu: Русская псовая борзая) ir krievu medību suņu šķirne. Krievu kurts ir liels un elegants suns.

 

Raksturā izteikti neatkarīgs, savaldīgs, dažkārt iegrimis savā pasaulē. Šim sunim patīk būt kopā ar savu saimnieku, bet ne kalpot tam. Viņš nav piemērots paklausības sacensībām, jo nemīl atkārtoti izpildīt vienas un tās pašas komandas. Viņa reakcija uz komandu nekad nav tūlītēja, bet uzmanība ātri novēršas no veicamā uzdevuma. Krievu kurts ir viegli aizvainojams, necieš kliegšanu un piespiedu dresēšanas metodes. Vispirms der iemācīt viņam sadzīvē nepieciešamo minimumu un tad izlemt pēc situācijas. Turpretim saimniekam, kas ir sapratis sava suņa dabu ikdienas dzīvē sarežģījumi parasti nerodas, jo kopumā tas ir diezgan rāms dzīvnieks.

   

 

Krievu kurts var pierast pie dzīves iekštelpās vai dārzā (tikai ne pie ķēdes), bet grūti samierinās ar vientulību, jo ir bara suns. Saimniekam, kas strādā visu dienu, labāk iegādāties divus dzīvniekus. Mājās neskatoties uz savu augumu neliek sevi pamanīt. Krievu kurtam ir nepieciešama izklaide svaigā gaisā un ievērojama fiziskā slodze. Pastaigām ir jāizvēlas drošs maršruts, ko nešķērso lielceļš, jo šis suns, ja ierauga iespējamu medījumu, - kaķi, zaķi vai stirnu - noteikti dzīsies tam pakaļ. Tomēr sunim ir jānodrošina pastaigas brīvībā katru dienu. Vadāt krievu kurtu tikai saitē pa trotuāriem nav iedomājams. Vispiemērotākā papildus aktivitāte tam ir kursings un "mehāniskā zaķa" ķeršana.

 

Pret svešiniekiem noskaņots diezgan draudzīgi, bet spēj nepieciešamības gadījumā aizsargāt savu saimnieku un māju. Labi saprotas ar bērniem, ja iepazīst tos jaunībā un ja tie savukārt liek viņam mieru. Jāpatur galvā, ka krievu kurts ir diezgan nepacietīgs dzīvnieks, tāpēc pavisam mazu bērnu nemitīga uzbāzība viņu kaitina. Mājās spēj sadzīvot ar kaķiem un citiem mājdzīvniekiem, ja viņš tiek pie viņiem pieradināts agrā kucēna vecumā un ja tie, viņam tuvojoties, nemetas bēgt. Jebkura dzīvnieka bēgšana modina spēcīgu medību instinktu. Sadzīvošana ar citiem mājdzīvniekiem kļūst problemātiska, ja mājās ir divi un vairāk kurti. Tādā gadījumā sunim spēļu biedrs ir otrs suns un sīkāks dzīvnieks vairs netiek uztverts kā kompanjons, bet drīzāk kā medījums.

 

Audzināšanā liela uzmanība jāpievērš socializācijai ar punduršķirņu suņiem, lai vēlāk tie netiktu uzskatīti par iespējamu medījumu, vajāti un nogalināti. Krievu kurts nemeklē konfliktu ar citiem suņiem, bet neatkāpsies, ja viņu izprovocēs uz kautiņu. Tomēr dažiem tēviņiem ir tieksme uz kauslīgumu ar citiem suņu tēviņiem. Tādā gadījumā no tieša kontakta ar tiem labāk izvairīties. Krievu kurts labāk saprotas ar tāda paša mērena temperamenta suņiem, kuru emociju izpausme neizvēršas tūlītējā fiziskā kontaktā.

 

Samojedu suņi bija uzticīgi pavadoņi Tālo Ziemeļu klejotāju ciltīm ņenciem, enciem, lapiem u.c. Tos pirmo reizi atklāja tieši pie samojedu cilts, kas mūsdienās dzīvo Urālu kalnu ziemeļaustrumu daļā, tā šie suņi ir ieguvuši savu nosaukumu. Skarbā daba, sniegotie bezceļi un stindzinošais aukstums klejotājciltis nebaidīja, ja viņiem piederēja vismaz ducis samojedu. Suņi bija izdzīvošanas garants. Ziemeļu tautām samojedu suņi bija liela bagātība, dažādos darījumos, tie bieži vien aizstāja naudu. Ceļotāju piezīmēs “sniega suņi” minēti jau XIV gs., taču populāri šie suņi kļuva pagājušajā gadsimtā lielo polāro zemju atklājumu laikā.

 

Sava draudzīgā un atsaucīgā rakstura dēļ, Samojedi ir uzticami ģimenes kompanjonsuņi, kuriem patīk rotaļāties ar bērniem. Tie labāk jūtas ģimenes lokā (ģimene viņu skatījumā ir viņa bars) nekā atstāti vienatnē. Tie var būt gudri un paklausīgi, lai arī dažreiz neatkarīgi.

 

Paklausības apmācībā samojedi ir īsts izaicinājums – tie grib priecāties par to, ko dara, un strādāt kopā ar Jums, nevis priekš Jums, tāpēc var gadīties, ka Jums nāksies mainīt apmācības metodes.

   

 

Samojeda cēlais raksturs atspoguļojas kucēnos, kurus dēvē par mazajiem baltajiem spēļu lācēniem. Tie ir skaistuma iemiesojums ar garu pūkainu kažoku un laimīgu “sejas” izteiksmi. Runā, ka samojeda sejā Ziemassvētku gars atspoguļojas visu cauru gadu.

   

 

Oficiālais sponsors

Premium klases barība suņiem BELCANDO® un kaķiem LEONARDО® no kompānijas BEWITAL Petfood (Vācija) – oficiālais projekta sponsors. Visas BELCANDO® barības līnijas suņiem ir sabalansētas gan pēc uzturvielām, gan vitamīniem un minerālvielām un tiek ražotas no naturālām izejvielām, kas tradicionāli ir augstākās kvalitātes. Sastāvdaļas barības ražošanai kompānija iegūst tikai Vācijas fermās pēc visaugstākajiem kvalitātes principiem un pēc Eiropas Savienības standartiem, kas ir pakļauti augstai kvalitātes kontrolei un apstrādes procesā tiek izvēlētas tādas tehnoloģijas, kuru mērķis ir pēc iespējas vairāk barībā saglabāt dabiskās uzturvielas.

 

Belcando Senior

Vecākiem suņiem ar normālu aktivitātes līmeni.

BELCANDO® Senior Sensitive lieliski der vecākiem suņiem, kā arī jūtīgiem dzīvniekiem. Barība satur mājputnu gaļas lielu daudzumu, kā arī īpaši pārstrādātus viegli sagremojamus kartupeļus. Vīnogu sēklu vērtīgie milti nodrošina veselīgu metabolismu un aizsargā organismu. Vecuma dēļ suņiem parasti samazinās kustību apjoms. Šīs fakts arī ir ņemts vērā un barībā ir ierobežots olbaltumvielu un tauku saturs. Neapstrādāto šķiedru īpaši liels daudzums atvieglo ķermeņa svara uzturēšanu vai samazināšanu. Samazinātais fosfora un nātrija saturs mazina spriedzi uz nierēm.

     

   


Projekta tēma: BASIC INSTINCT. Pamatinstinkts, emocijas un sajūtas.

Oficiālais šī gada haštags: #amberdogcalendar2017

Modeļi: Jevgeņijs Kupliauskas, krievu vēja suns un samojedu suns

Matu sakārtojums: Renāte Košanska, skaistumkopšanas salons Strogonovs

Make-up: Renāte Košanska, skaistumkopšanas salons Strogonovs

Vieta: viesnīcas Pullman Riga Old Town Hotel interjers

Fotogrāfe: Jolanta Beinaroviča

Grafiskais dizainers un backstage foto: Žanna Pešnina

Projekta producente: Irina Beinaroviča

Mākslinieciskais direktors un režisore: Jeļizaveta Novikova

Dienasgrāmatas autore: Irina Beinaroviča

Videomontāža: Viktors Devjatovs

Operatori: Monika Zeltiņa, Arsenijs Poltoraks, Viktors Devjatovs


Foto sesijas un filmēšanas partneri

Oficiālais sponsors: BELCANDO®, oficiālais pārstāvis Latvijā – kompānija AND Group, www.zoonet.lv

Filmēšanas un foto sesijas vieta: Pullman Riga Old Town Hotel (septembris – novembris 2016.gadā). www.pullmanrigaoldtown.lv

Prezentācijas vieta: Pullman Riga Old Town Hotel (2016 gada decembris). www.pullmanrigaoldtown.lv

Welcome Drink: Noble Wine. www.noblewine.lv

Projekta dizaineris/dress: Alexander Pavlov. www.pavlovfashion.com

Rotaslietas: Swarovski

Reklāma
www.ZOOnet.lv
Populārākais
uz augšu!
Яндекс.Погода
Траст cocktail.lv Настоящий ПР cocktail.lv