Kuklačova Kaķu teātra izrāde Klauns un kaķi

Vēsturiskas stilizācijas festivāls-karnevāls "Maija grāfa svētki 2016"

«svētki visai ģimenei viduslaiku pasakas atmosfērā!»

Festivāls-karnevāls "Maija grāfa svētki 2016"

2016.gada 21.maijā

Rātslaukums, Vecrīga

Maija grāfa svētki Latvijā atnāca viduslaikos no Vācijas, Skandināvijas, Gotlandes un Anglijas, kur tie no seniem laikiem tika svinēti kā pavasara svētki. Maija grāfs, kurš simbolizēja pavasari, ar lielu svītu ieradās pilsētās un ciemos. Visagrākās ziņas par Maija grāfa svētkiem Rīgā saglabājušās kopš XV.gadsimta, kad Maija grāfs ir vēlēts pilsētas rātes klātbūtnē kādā klajumā ārpus pilsētas. Savu titulu Maija grāfs ieguva uz gadu, un tas vienmēr bija kāds no Lielās ģildes brāļiem. Svētku dalībnieki devās svinīgā gājienā uz Lielo ģildi, kur sekoja dzīres.

 

Rīgas Melngalvji sākumā vēlēja paši savu Maija grāfu, bet 1477. gadā tika panākta vienošanās, ka par Maija grāfu tiks iecelts Lielās ģildes pārstāvis, bet viņa galminieki būs melngalvji. Arī dzīres tika pārceltas uz Melngalvju namu, kurās Maija grāfa pienākums bija pacienāt Rīgas dāmas.Kopš XV gs. šajos svētkos rīdznieki sveica pavasari, bet Melngalvji kopā ar Lielās Ģildes brāļiem rīkoja turnīrus un uzvarētāju dēvēja par LABĀKO RĪGAS AIZSTĀVI - MAIJA GRĀFU!

 

Senās tradīcijas ietvaros Rātslaukumā notiks

:

  • bruņinieku un vīru cīņas,
  • labāko vēsturisko tērpu konkurss,
  • viduslaiku atrakcijaslieliem un maziem,
  • viduslaiku amatnieku tirdziņš,
  • teātris, cirks, plaša koncertprogramma, uguns šovs un citi pārsteigumi!
  • un protams - turnīrs par godu Maija Grāfa titulam!

 

VĒSTURISKĀ KOSTĪMA STILIZĀCIJAS KONKURSS «MODERNĀ RENESANSE 2016»

Ikgadēji Maija Grāfa svētki, jau ir kļuvuši par īstu pilsētas karnevālu. Vairāki cilvēki piedalās drosmīgā un radošā eksperimentā, uzvelkot viduslaiku karnevāla tērpus, un iet uz Rātslaukumu. Pēc pasākuma organizatoru vārdiem, karnevāla svētki - ir ne tikai iespēja šokēt auditoriju, bet arī tā ir iespēja izteikt sevi radoši un piedalītiesvēsturisko tērpustilizācijas konkursā. Konkursā būs vairākas nominācijas un stingra kompetenta žūrija pieņems lēmumu un noteiks uzvarētāju.

 

 

Konkursa "Modernā Renesanse 2016" žūrija:Olga Jevsejeva, māksliniece, modes dizainere-stiliste, radošā centra Radošuma attīstības centrs dibinātāja, BSI lektore, Natālija Marinoha, vēsturisko tērpu speciāliste, ŽermenaHohrjakova, Rīgas Modes un Stila skolas pasniedzēja, vēsturisko kostīmu eksperte, InnaAvina, sieviešu žurnāla "Ljublju!" galvenā redaktore unBaiba Gāliņa, stila un modes ziņu redaktore, portāls TVnet.lv, Sejas.lv.

Turklāt šāda veida karnevāls, jau vairāk nekā 10 gadus, ir lieliska iespēja, lai radītu pavasara pasaku visiem rīdziniekiem, kuri nav vienaldzīgi pret mūsu pilsētas viduslaiku notīm

 

 

BĒRNU BRUŅINIEKU TURNĪRS «ROLANDA KAUSS 2016»

Bruņinieku turnīrs "Rolanda kauss" notiek par godu buriniekam Rolandam, kas simbolizē Rīgas pilsētas spēku un brīvību kopš Viduslaikiem. Rolanda statuja ir uzcelta pašā Vecrīgas sirdī - Rātslaukumā, blakus kuras arī notiks turnīra. Turnīrā piedalās bērni un juniori no 8 līdz 17 g. Turnīrs notiek ar drošiem ieročiem un aizsarglīdzekļiem. Ieročus un aizsarglīdzekļus turnīra dalībniekiem izsniedz organizatori pirms turnīra sākuma. Turnīru vērtē kompetentie tiesneši.

 

Tāpat kā lielākā daļa projektiem, festivāla "Maija Grāfa"organizētājiem - kultūras biedrībai "Alternatīva realitāte", turnīrā "Rolanda kauss" tiks piešķirts arī sociālais akcents. Tās apvienos ne tikai bērnus no parastām ģimenēm, bet arī speciāli tiks uzaicināti bērni no sociālajiem centriem un bērnu nāmiem no Rīgas un Latvijas reģioniem. Starp citu, pagājušajā gadā bāreņiem no bērnu namiem "Vita" un "Ezermala" izdevās kļūt par uzvarētājiem šajā bruņinieku turnīrā. Reģistrācija uz "Rolanda kausu 2016" jau ir sākusies.

 

ĪRU VILKU SUŅU PARĀDE

Sadarbībā ar portālu Cocktail.lv, festivālā notiks īru vilku suņu parāde. Īru vilku suns - viena no senākajām ķeltu suņu šķirnēm, viduslaiku bruņinieki ļoti vērtēja šo suni. Suņi pavadīja bruņiniekus, gan gājienos, gan cīņās, aizsargājot savus saimniekus.

Īru vilku suns - Īrijas lepnums, tās valsts simbols un viena no vecākajām suņu šķirnēm pasaulē. Pateicoties unikālam izskatam, bezbailīgam raksturam un iespaidīgam fiziskam spēkam, šis suns ir kļuvis par vairāku balāžu, leģendu un tautas pasaku varoni. Īru vilka suņa tēls tika iegravēti uz Īrijas karavīri bruņām, un zem tā bija sekojošs uzraksts: ". Maigs - atbildot uz glāsteim, bargs - atbildot uz izaicinājumu"

 

 

MAIJA GRĀFA SVĒTKI 2016

Pasākuma vieta: Rātslaukums, Vecrīga

Datums: 21.05.2016

Organizators: Kultūras biedrība "Alternatīvā Realitāte"

 

Reklāma
www.ZOOnet.lv
Populārākais
uz augšu!
Яндекс.Погода
Траст cocktail.lv Настоящий ПР cocktail.lv