Kuklačova Kaķu teātra izrāde Klauns un kaķi
Grūminga jeb suņu kopšanas aizsākumi.

Grūminga jeb suņu kopšanas aizsākumi.

Grūminga jeb suņu kopšanas aizsākumi.

Pūdelis.

 

Suns no neatminamiem laikiem ir vistuvākais dzīvnieks cilvēka ģimenei. Suņu loma mūsu dzīvē ir labi dokumentēta kā kompanjoni, mednieki, gani, kara suņi utt. Tomēr tur nav pārāk daudz zināms par izcelsmi un attīstību suņu grūmingā (suņu kopšanā).

 

Kopt savus suņus bija modes kliedziens aristokrātiem 19. gadsimtā, un suņu grūminga māksla uzplauka Luija XV un Luija XVI valdīšanas laikā Francijā. Pūdeļi tad un tagad bija mīļākā šķirne aristokrātiem, un suņu kopšana lielā mērā aprobežojās tieši ar pūdeļiem. Saskaņā ar Luija XVI Toy Pūdelis kļuva par oficiālo galma suni . Pirmie ieraksti par suņu kopšanas vietām (saloniem) datēti Francijā aptuveni tajā pašā laikā un turpinās pēc Monarhijas krišanas. Patiešām, pūdelis kļuva par nacionālo Francijas suni.  

 

https://thegroominglife.files.wordpress.com/2014/01/dog-gr1.jpg

Suņu kopšanas pamati.

Šādi pieci soļi veido pamatus suņu kopšanā un ir piemērojami katrai šķirnei. Dažām šķirnēm šie pieci soļi ir visa kopšanas procedūra.

 1. Ķemmēšana un savēlumu likvidēšana,
 2. Mazgāšana,
 3. Fēnošana,
 4. Ausu Tīrīšana,
 5. Nagu griešana.

(informācija ņemta un tulkota no B.Stone, P.Stone, The Stone guide to dog grooming for all breeds. USA, Howell Book House NY, 1981. 17p., 21p.)

 

Tā kā šajā reizē ieskatāmies  suņu grūminga vēsturē, nolēmām frizēt mūsu pastāvīgos klientus. Divas pūdeļu meitenes Katju un Doru. Kā pamatu ņemam griezumu The Kennel Clip, bet mazliet to pārveidojām atbilstoši saimnieku prasībām. Mūsdienās pūdeļus izvēlas arvien mazāk un mazāk, cilvēki dod priekšroku pavisam citām suņu šķirnēm. Latvijā no mazajiem sunīšiem pašlaik līderis, vismaz mūsu salonā, viennozīmīgi ir Jorkšīras terjers, Pomerānijas špics, Ši-tcu, Vesthailendas terjeri un citi.

 

Mazliet atkāpjoties no izmantotās literatūras punktiem, sniegsim ieskatu, kā mēs veicam darbu mūsu salonā.

Dora un Katja pirms frizēšanas.

 1. Ķepu un purna dzīšana. 

 1. Suņu ķemmēšana un savēlumu likvidēšana. Nevajadzīgos matus jau nogriežu pirms mazgāšanas, lai pēc mazgāšanas un  fēnošanas jau varētu veidot nepieciešamo formu.

 

 1. Suņu mazgāšana.

 1. Suņu matu žāvēšana.

 1. Pēc rūpīgas suņu izžāvēšanas sākam veidot griezumu.

 1. Nagu griešana un ausu tīrīšana, matu izplēšana no austiņām.
 2. Dora un Katja ir gatavas doties mājās vai skaistā pastaigā pa Liepājas parkiem.

 

Reklāma
www.ZOOnet.lv
Populārākais
uz augšu!
Яндекс.Погода
Траст cocktail.lv Настоящий ПР cocktail.lv