Kuklačova Kaķu teātra izrāde Klauns un kaķi
Jaunās ēdienkartes GOOD FOOD fresh`n`healthy prezentācija un degustācija

Jaunās ēdienkartes GOOD FOOD fresh`n`healthy prezentācija un degustācija

24.februārī restorānā Golden Coffee notika jaunās ēdienkartes GOOD FOOD fresh`n`healthy prezentācija un degustācija.

Pareizs, veselīgs uzturs – veselības pamats. Kā teicis klasiķis, ir ne tikai jāzina, ko ēst, bet arī kad un kā. Tu esi tas, ko tu ēd. Šim aforismam ir vairāk kā divi tūkstoši gadu. Bet Hipokrāta vārdi ir aktuāli līdz pat šai dienai. Daudzu cilvēku ēšanas paradumus var raksturot īsi – haoss. Mēs ēdam fastfood un pusfabrikātus, bieži esot kustībā un (neliekuļosim!) pirms gulētiešanas. Rezultātā – kuņģa problēmas un liekais svars.

  

Pareizs uzturs – veselīga dzīves veida pamats. Jaunajā ēdienkartē GOOD FOOD fresh`n`healthy tika prezentēti to cilvēku ēdieni un dzērieni, kuri seko līdz savam uzturam, nodarbojas ar sportu, ievēro veselīgu dzīves veidu, vai kuriem vienkārši patīk garšīgi un veselīgi paēst.

  

  

  

  

Prezentācijā varēja skatīties, kā gatavo, un uzreiz nodegustēt GoldenCoffee krepi ar spinātiem no griķu un kukurūzas miltiem, ajūrvēdas un veģetārās virtuves ēdienus, SweetMaya saldumus, pagaršot Jūlijas Ekkertes neparasti garšīgās un veselīgās zāļu tējas2 CUPS. Visas zāles un ziedus Jūlija ievāc un žāvē pati. Viņa ar prieku viesiem pastāstīja par to noderīgajām īpašībām, kā arī pacienāja ar mājas karameli un ievārījumiem.

  

Bet saldajā ēdienā viesiem tika pasniegtas 100% dabīgas no ogām sastāvošās RicBerry konfektes un šokolāde. Dabīgās konfektes pilnībā pagatavotas no ogām. Tās ir ļoti sulīgas, tām ir piesātināta ogu garša, vitamīniem, minerālvielām un antioksidantiem bagātas, gluži kā tikko lasītas ogas. Nākamreiz, kad jūs gribēsiet iepriecināt sevi ar burvīgo šokolādes garšu, izvairoties no vainas sajūtas par to, ka lutināt sevi ar saldumiem, lielisks risinājums jums var būt RicBerry produkti, kur šokolāde apvienota ar ogām. Tiem ir visas šokolādes garšas īpašības, bet tostarp to sastāvā 50% ir ogas.

  

  

Prezentācijā piedalījās arī GoldenCoffee īpašniece Irina Mihailova, kura viesmīlīgi sagaidīja viesus un iepazīstināja ar sava restorāna jauno virzienu, proti – ar jauno ēdienkarti GOOD FOOD fresh`n`healthy.

  

  

 

    

Organizēt fotosesijuCocktail.lv palīdzēja piecus mēnešus vecais Velsas korgijspembroksLogans, pilnā vārdā - AMBERYNLEA ENDEAVOUR, kurš nesen ir kļuvis par portāla ārpusštata darbinieku, un tā bija viņa debija. Daudzi viesi labprāt fotografējās ar viņu un sniedza īsas intervijas.

  

 

  

Irina Mihailova, Golden Coffee īpašniece:

– Mēs papildinājām mūsu pamatēdienkarti ar atsevišķu rubriku, kurā ir veselīgi ēdieni. Jo veselīgs uzturs – tas ir labi, un beidzot kļuvis populārs. Pie mums restorānā ir gan pamatēdienkarte, gan arī veģetārā, ajūrvēdas. Ir ēdieni, kas pagatavoti ar tvaiku, ar Gī sviestu, izmantojot garšvielas, Himalaju sāli, pie mums var nogaršot arī dažādus veselīgus dzērienus - lassi, smūtijus ar mandeļu pienu tiem, kuriem negaršo govs piens, vai kuri nepanes laktozi. Man pašai garšo veselīgs ēdiens! Man iecienītākais ēdiens – nedaudz tvaicēti dārzeņi.

Lassi – populārs Pendžābas izcelsmes indiešu dzēriens. Tiek gatavots uz jogurta bāzes, pievienojot ūdeni, sāli, cukuru, garšvielas, augļus un ledu un ātri sakuļot.

Smūtijs (no ang.smoothie, kas cēlies no ang.smooth–„viendabīgs, maigs, patīkams”) –tas ir salds, biezs dzēriens no blenderī vai mikserī sajauktām ogām, augļiem vai dārzeņiem (parasti viena veida), pievienojot sulu, jogurtu, sojas vai mandeļu pienu.

 

Jūlija Ekkerte, projekta 2 CUPS autore:

– Līdz četru gadu vecumam es augu laukos pie vecmāmiņas un pēc tam braucu pie viņas katrās brīvdienās, tāpēc var teikt, ka ar zālēm biju kopā kopš bērnības. Ar vecmāmiņu mēs vācām zāles tējām, pret kukaiņiem, veselībai. Es vienmēr taisīju dažādas izlases un dāvināju draugiem Ziemassvētkos. Tas bija sava veida papildinājums Ziemassvētku dāvanai. Un, kad šovasar dēls palūdza naudu uz kino, es piedāvāju: „Savāksim vairāk zāļu, un no katra pārdotā maisiņa es došu tev naudu”.  Man ir divi dēli, un viņi godīgo kopā ar mani vāca zāles. Mazākajam ir 5 gadi, un viņš pa trīs stundām vāca liepziedus. Interesanti ir tas, ka viņi vairs nedzer pirktās tējas, vēl jo vairāk maisiņos. Ja, piemēram, gribas piesātinātāku garšu, es izlasei pievienoju tēju „EarlGrey”. Jaunākā dēla iecienītākā tēja - „EarlGrey” ar melisu un pienu. Manā sortimentā ir dažādas izlases – piemēram, vasaras tējas (ietilpst vasaras augi: rudzupuķes, kumelītes, meža roze, jasmīns, avenes), vecmāmiņas izlase. Vecmāmiņa vienmēr deva man dzert tādu izlasi, kuras sastāvā ietilpst asinszāle, pelašķis un melisa. Man ir savas zāļu vākšanas vietas, par kurām es nevienam nestāstu. Katra zāle ir jāvāc savā laikā. Piemēram, sākot ar februāri var vākt nevis zāles, bet pumpurus. Arī pumpuri ir ļoti veselīgi, un tos var pievienot dažādām izlasēm. Maijā parādās jaunās bērzu lapiņas, kuru vākšanas laiks ir ļoti īss. Tāpēc var teikt, ka tāds darbs, kā zāļu vākšana, nav tikai vasarā, katrā sezonā var atrast, ko vākt. Mēs visi cenšamies būt veseli, tāpēc arī tējām ir jāsniedz veselības lādiņš.

 

Veronika Lucenko, kompānijasUnikuma speciālā aģente:

– Man ir lieliska attieksme pret veselīgu uzturu, no sava uztura esmu izslēgusi cūkgaļu un treknus produktus. Jau daudzus gadus nelietojufastfood.

Bet mans iecienītākais ēdiens ir risoto, tas diemžēl nepieder pie pareiza uztura, bet man ļoti patīk itāļu virtuve.

Nataļja Moiseikina, nekustamā īpašuma aģente:

– Pēdējā laikā pareiza uztura tēma kļūst ļoti aktuāla. Mani vecāki jau ir sasnieguši zināmu vecumu, tāpēc ir veselības problēmas, paaugstināts holesterīns; tētim nesen bija insults. Tāpēc mēs visi ģimenē cenšamies ievērot pareiza uztura principus.

Mans iecienītākais ēdiens, kas varbūt nav pārāk veselīgs, bet tomēr tas ir steiks!

 

 

 

Svetlana Savčuka AS Dzintars Mārketinga daļa:

– Man ir ļoti laba attieksme pret veselīgu uzturu, ģimenē cenšamies lietot vairāk dārzeņu, bērniem, protams, dārzeņi ne visai garšo. Bet man cepti dārzeņi ir viens no visiecienītākajiem ēdieniem. Piemēram, ja ir saldie pipari, cukīni, baklažāns – lieliski. Ja nav, tad saldie pipari, burkāni un sīpoli arī ir labi.

 

 

 

 

Kristīne Bubeša, skaistumkopšanas salona Kristīne īpašniece:

– Pret veselīgu uzturu man ir ļoti laba attieksme. Mūsu ģimenē katrs dod priekšroku kādam savam ēdienam: kādam vairāk garšo zivs, kādam – vista, ēdam daudz svaigus dārzeņus, augļus. Man pašai ļoti garšo jūras produkti un viss, kas ar tiem pagatavots: zupa, risoto.

 

 

 

Rita Kacija, biznesa lēdija:

– Es uzskatu, ka visam ir jābūt ar mēru: gan veselīgam uzturam, gan arī jāprot sevi palutināt. Es pret veselīgu uzturu izturos tik lielā mērā, cik mēs dzirdam vārdu „veselīgi”. Viss, kas cilvēkam ir veselīgi, tas tātad ir arī noderīgi. Bet, protams, esmu laba uztura piekritēja, noteikti ēdu augļus un dārzeņus, ļoti garšo jūras produkti. Bet mans visiecienītākais ēdiens...kartupeļu pankūkas! Es domāju, ka ne pārāk bieži var sevi palutināt.

 

 

 

ViktorijaKacija, Rīgas Angļu ģimnāzijas 11.klases skolniece:

– Pret veselīgu uzturu man ir ļoti laba attieksme. Mans iecienītākais ēdiens – jūras produkti. Mēs cenšamies ēdienos mazāk pievienot sāli, ēdam daudz dārzeņus un augļus, jo tajos ir daudz vitamīnu.

 

 

 

 

Maija, Sweet Maya saldumu autore:

– Nodarbojos ar ajūrvēdu, man tas ļoti patīk, un vēlos dalīties ar savām zināšanām ar cilvēkiem. Man šķiet, ka viņi to ir pelnījuši. Man pašai ļoti garšo saldumi, un es gribēju savā uzturā saldumus aizstāt ar kādu alternatīvu. Mana ideja – tā ir saldumu pagatavošana, kuros es izmantoju žāvētos augļus, riekstus un garšvielas. Visi mani saldumi ir Golden Coffee.

 

 

 

 

Viktorija un Marks Daugavieši, sportisti

Viktorija:

– Mūsu ģimenē galvenokārt gatavo Marks. Tās ir gan ceptas vistu krūtiņas, gan lasis. Veselīgs uzturs – ne tikai dārzeņi. Ļoti svarīgas ir olbaltumvielas. Lai izveidotu skaistu ķermeni, bez olbaltumvielām neiztikt. Augļi un dārzeņi – tie ir vitamīni un mūsu skaistums, tie padara jaunāku mūsu organismu. Man garšo jūras produkti visdažādākajās variācijās.

Marks:

– Lai cik tas nebūtu dīvaini, man garšo miltu ēdieni. Bet tā kā mums ir aktīva sportiskā dzīve un ievērojam veselīga uztura principus, tad arī miltu ēdienus cenšos padarīt veselīgus. Piemēram, tos pašus biezpiena plācenīšus es gatavoju no biezpiena ar zemu tauku procentu, uz mūsu ģimeni tās ir divas paciņas biezpiena. Miltu vietā pievienoju maltas auzu pārslas, trīs olu baltumusun vienu dzeltenumu, citrona miziņu un nedaudz proteīna. Sanāk gan garšīgi, gan veselīgi. 

 

Karolīna Beinaroviča, 10.klases skolniece, projekta Fitness Model Latviadalībniece:

– Veselīgam uzturam manā dzīvē ir svarīga loma, tāpēc es rūpīgi plānoju savu uzturu. Es uzskatu, ka maltīte ir svarīga disciplīnas daļa. Un uzturam ir jābūt saplānotam laika, daudzuma un, dabiski, satura ziņā. Manā uzturā ir daudz olbaltumvielu un šķiedrvielu. Ogļhidrātus es gandrīz neēdu. Tomēr saldumus sev neatsaku, betviss, protams, ir normas robežās. Un jā, mans iecienītākais ēdiens – makaroni ar sieru – es neizslēdzu, bet to gatavoju no pilngraudu makaroniem un siera ar zemu kalorijudaudzumu.

 

Aleksandrs Polozuns, grafiskais dizaineris BBC:

– Man veselīgs uzturs – tā ir dzīve saskaņā ar principu: „Es ēdu, lai dzīvotu, nevis dzīvoju, lai ēstu”. Cenšos ēst maksimāli vienkāršu ēdienu. Ja tā ir gaļa, tad tikai gaļa ar visvienkāršākajām garšvielām un minimālu sāls daudzumu. Ja tas ir saldais ēdiens, tad rūgtā šokolāde, vēlams ar 90 procentu kakao satura. Ja kaut kas piedevām, tad es izvēlos griķus, kvinoju, lēcas vai brūnos rīsus. Dārzeņus un augļus es ēdu galvenokārt neapstrādātus. Cenšos izvairīties no visa konservētā, marinētā, kam sastāvā ir vairāk kā pāris rindiņas. Pārtikas pārpilnība aizēno apziņu, liek domāt par „garšīgo”. Tas atradina cilvēku baudīt vienkāršu ēdienu. Iecienītākais ēdiens – griķi ar vistu (krūtiņu) ar kariju un ceptiem dārzeņiem. Vai cepti saldie kartupeļi ar lasi.

 

   

Un noslēgumā vēlos teikt: veselība ir visdārgākais, kas mums ir, jo to nevar nopirkt par naudu. Veselība – tā nav tikai slimību neesamība, tā ir pilnīga mūsu labklājība. Katram mūsu lasītājam vēlos novēlēt, lai būtu vesels ķermenis, gars, attiecības ar citiem cilvēkiem un sevi pašu. Un lai veselīgs dzīves veids un pareizs uzturs dāvā jums visiem baudu! 

Reklāma
www.ZOOnet.lv
Populārākais
uz augšu!
Яндекс.Погода
Траст cocktail.lv Настоящий ПР cocktail.lv