Kuklačova Kaķu teātra izrāde Klauns un kaķi

Pēterburgas Orhideja

Pēterburgas orhideja.

Man bija patiess gods strādāt ar šo brīnumaino šķirni. Tik ļoti iemīlējos „Pēterburgas orhidejā,” ka gribēju Jūs, dārgos lasītājus, iepazīstināt ar šo mistisko šķirni.

Mūsu pirmā tikšanās bija diezgan nervus kutinoša, jo veicot pierakstu saimnieks  pieteica Sanktpēterburgas orhideju kā Jorkšīras terjers. Iedomājieties, kāds man bija pārsteigums, kad ieradās šķirne, par kuras esamību pat nenojautu. Pirms sākt frizēt sunīti, meklēju šķirni savās grāmatās, bet šķirne nebija atrodama. Labi bija tas, ka saimniece atveda sunīti neilgi pēc iegādes Krievijā, jo bija labi redzams kā bija frizējis šo specifisko šķirni audzētājs. Protams,  pirmo reizi kļūdu pieļāvu.  Nepareizi izveidoju sejas griezumu. Bet, neskatoties uz pieļauto kļūdu, saimniece par darbu bija ļoti apmierināta un atgriezās pēc pusotra mēneša. Šoreiz es jau biju sagatavojusies pamatīgi, lai vairs nepieļautu nekādu kļūdu.

Lasiet un iepazīstieties – Pēterburgas Orhideja.

Pirms frizēšanās.

Pirms frizēšanās.

Pēc frizēšanās.

Pēc frizēšanās.

Pēc frizēšanās.

Sunītim ļoti nepatīk fotografēties, tāpēc pat saimnieka klātbūtne nepalīdzēja skaisti nostādīt mūsu Pēterburgas orhideju.

 

 Vispārējs šķirnes apraksts, raksturs

1997. gadā  Sanktpēterburgas audzētavas "С озера Долгое" vadītājai  Ninai Nasibovai radās doma izveidot pilnīgi jaunu dekoratīvo suņu šķirni, kura ieņemtu cienīgu vietu jau starp esošajām dekoratīvo suņu šķirnēm.  Šķirnes suņiem jābūt nelieliem, sirsnīgiem, jautriem un dzīvespriecīgiem, kā arī bija jābūt maksimāli piemērotiem dzīvei līdzās cilvēkam.

 

Jebkurai jaunai šķirnei, nevajadzētu būt līdzīgai jau kādai no esošajām šķirnēm pasaulē. Trīs gadu laikā cītīgs darbs tika veikts, lai atrastu individuālu tēlu jaunās šķirnes suņiem. Pārošanas rezultātā starp dažādu toiterjeru šķirnes suņiem bija veiksmīgas un neveiksmīgas kombinācijas. Tā rezultātā, daži indivīdi tika izvēlēti tālākai pavairošanai. Sākās īpašās šķirnes pilnveidošana un nostiprināšana, kas kļuva pazīstama kā Pēterburgas orhideja. Šodien Pēterburgas orhideja ir suņu šķirne ar pilntiesīgiem ciltsrakstiem un atdzīta ar savām šķirnes pazīmēm.

Avots 

Šķirnes nosaukumu autore izdomāja, iedvesmojoties no elegantā šķirnes izskata. Turklāt jaunā šķirne ir kļuvusi par sava veida dāvanu Sanktpēterburgas jubilejai. "Mūsu mīļā pilsēta gatavojās svinēt savu 300. gadu jubileju, un man gribējās, lai mans daudzu gadu darbs kļūst par sava veida dāvana mūsu pilsētai,” teica Nina Nasibova.  „Un es nosaucu šķirni par Pēterburgas orhideju. Šis nosaukums nāca prātā pēkšņi, kā iedvesma. Patiešām, šis mazais, maigais brīnums, dzimis Sanktpēterburgas aukstumā, kas atgādina elegantu un rafinēts orhideju ziedu. "

http://lat.sobaka.lv/index.php?m=Poroda&page=Poroda/Galery&id=Orhi&sob=23024

 

Pēc izskata Pēterburgas orhideja - kompakts un spēcīgs suns. Ar augstu paceltu galvu, Pēterburgas orhideja ir ideāls kompanjons. Pakļāvīgums, sabiedriskums un draudzīgums ir viena no šķirnes atšķirīgajām īpašībām. Pilnīgs agresijas trūkums rada šo šķirni par vēlamu ģimenes mīluli dažādiem cilvēku vecumiem. Turklāt Pēterburgas orhidejas labi sadzīvot ar citiem mājdzīvniekiem.

Orģinālo tekstu krievu valodā varat lasīt:

Avots

 

 

 

 

Reklāma
www.ZOOnet.lv
Populārākais
uz augšu!
Яндекс.Погода
Траст cocktail.lv Настоящий ПР cocktail.lv