Kuklačova Kaķu teātra izrāde Klauns un kaķi
Nepatiesi mīti par kaķiem!

Nepatiesi mīti par kaķiem!

Daudzi cilvēki vēl joprojām uzskata, ka kaķiem ir jādod piens. Vai tiešām?

 

PIRMAIS MĪTS

Kaķim ir jādod piens

Dotais stereotips izveidojās cilvēku prātos, skatoties multfilmas, ilustrācijas bērnu grāmatās.

Bet patiesība ir tāda, ka vairāki kaķi ļoti slikti sagremo govs pienā esošo laktozi. Īpaši jūtīgi pret to ir siāmieši, orientālie kaķi un Svēto Birmas kaķi. Laktozes nepanesība izpaužas kā vēdera kolikas un caureja.

Labāk aizvietot pienu ar piena produktiem, tādiem kā biezpiens, kefīrs, jogurts. Turklāt tie sagremojās labāk, un ir ļoti veselīgi.

OTRAIS MĪTS

Kaķi necieš suņus

Cik daudz dziesmas ir sacerētas, cik daudz ir dzejoļu un cik daudz filmas ir uzņemtas par kaķu un suņu savstarpējo naidu! Bet tas ne vienmēr atbilst patiesībai. Bieži var sastapt ne tikai kaķus un suņus, kuri dzīvo zem viena jumta, bet arī gadījumus, kad viņi kļūst par labākiem draugiem.

Problēmas rodas vairāk uz ielas. Sunim var pamosties mednieka instinkts, un viņš sāks skriet pakaļ kaķim. Savukārt kaķis atceroties iepriekšējo pieredzi, lai parādītu savu neapmierinātību, nākamajā reizē var sākt šņākt uz suni. Parasti nekas īpašs tālāk nenotiek.

Ir vērts atzīmēt, ka, ja saimnieks ļoti vēlas, tad kaķis kopā ar suni var dzīvot mierā un harmonijā.

TREŠAIS MĪTS

Kaķiem garšo zivs

Mēģiniet atcerēties par kaķa dzimteni – karstā Āfrika vai Āzija – un padomājiet, kādas viņai būtu iespējas noķert zivi. Putni, grauzēji – tā jau ir cita lieta. Viņi arī un bija galvenais uzturs.

Tātad zivis nav tas labākais ēdiens kaķim, un noteikti nav iecienītākais.

CETURTAIS MĪTS

Kaķis pierod pie vietas, nevis pie cilvēka

Daļa patiesības tomēr šeit ir. Vairākos gadījumos kaķis ir vairāk neatkarīgs nekā suns. Bet ne vienmēr. Daudzām šķirnēm piemīt suņa rakstura īpašības. Un tā ir taisnība. Kaķi, kas paaudzēs dzīvo kopā ar cilvēku, paliek atkarīgi no cilvēka. Paklausīgi uzvedas mājās, gaida uzmanību no sava saimnieka. Pretējā gadījumā var pat saslimt.

Reklāma
www.ZOOnet.lv
Populārākais
uz augšu!
Яндекс.Погода
Траст cocktail.lv Настоящий ПР cocktail.lv