Kuklačova Kaķu teātra izrāde Klauns un kaķi

Suņu frizēšana ziemā.

Suņu frizēšana ziemā.

Daži no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem   - Vai suņi ziemā ir jāfrizē? Vai tas nav kaitīgi? Vai suns nesalst?

Suņu frizēšana ir vajadzīga jebkuros mēnešos un jebkuros gadalaikos. Ķemmēšana, mazgāšana, nagu griešana, ausu tīrīšana ir jāveic regulāri. Jautājums rodas, kā izveidot piemērotākās frizūras ziemas apstākļos. Mūsu salonā tiek pārrunāta suņu ikdienu ģimenē, cik ilgas ir pastaigas, cik silts ir mājās, vai suns tiek ģērbts, cik suns ir salīgs. Kad ir lieli mīnusi, mēs atrunājam suņus dzīt plikus. Ir daudzas alternatīvas frizūrās, lai suņi būtu aizsargāti aukstumā.  

Suņu mazgāšana ziemas laikā.

, tas ir pareizi suni mazgāt ziemas laikā. Patiesībā, suņiem dažreiz nepieciešams vairāk pievērst uzmanību grūmingam tieši ziemas laikā, jo suņi tiek ģērbti. Izvēloties neatbilstoša auduma drēbes, būs jātiek galā ar ļoti lieliem savēlumiem it sevišķi padusēs, uz vēderiņa un kājām. Ziemas laikā ceļi tiek apkaisīti ar dažādām ķīmijām, tamdēļ būtu ieteicams pēc katras pastaigas nomazgāt vismaz kājas (pēc tam kārtīgi tās nosusināt vai nožāvēt ar fēnu), kā arī ziemas laikā mitro laikapstākļu dēļ suns vairāk smērējas.

Obligāti ir jāatceras pēc mazgāšanas ziemas laikā, pirms suni vest laukā, pārbaudīt vai suns ir absolūti sauss. Īpašu uzmanību jāpievērš mazo šķirņu suņiem, mīluļiem ar īsiem matu griezumiem, kā arī  īsspalvainiem,  jo var  rasties ķermeņa temperatūra krišanās jeb hipotermija. Tā visbiežāk rodas, ja suns nav pienācīgi bijis izžāvēts. Vienmēr iesaku ziemas laikā suņus uzticēt mazgāt profesionāļiem vai vakarā pēc pēdējās pastaigas, jo nakts laikā suns izžūs arī tad ja būsiet izžāvējuši ar fēnu 80%-90%.

Suņu ziemas frizūras.

Kā jau iepriekš minēju, es ziemas laikā mēģinu atrunāt saimniekus no īsiem matu griezumiem, bet  ir ļoti daudzas ģimenes, kurās netiek mazie, vidējie suņi vesti laukā. Ir gadījumi, kad suņi paši atsakās doties pastaigās pie lieliem vai vidējiem mīnusiem. Šādos gadījumos esmu piekāpīga un ļaujos saimnieku gribai un griežam, dzenam matus nost. Ziemas laikā, kad ir apkures sezona, saimnieki ir iemīļojuši frizēt arī kaķus. Ir ļoti būtiski pārrunāt ģimenes ieradumus un izprast ikdienu, jo mēs, grūmeri, esam atbildīgi par suņu veselību. Bieži vien saimnieki pēc ziemas kautrējas vest suni uz salonu un mēģina atvainoties, ka sunīši ir tik ļoti „nolaisti””, bet mūsu uzdevums ir viņus mierināt un atbalstīt, jo siltums un suņu labsajūta ir primārais. Galvenais ir atcerēties šos mēnešu ķemmēt suni, izdzīt spilventiņus un obligāti griezt nagus. Ja arī veicat lielas pastaigas ziemas laikā, nagi tomēr nenotrinas paši sniega dēļ.

 

Ieteikumi, pēc personīgās pieredzes.

  1. Ja suns ziemas laikā nevēlas garas pastaigas, ieklausieties viņā.
  2. Ja šķirne prasa, suņi ir obligāti jāģērbj, tas attiecas netikai uz klēpju sunīšiem.
  3. Tāpat kā vasarā, arī ziemas laikā suni mašīnā nevajadzētu atstāt.
  4. Pirms pastaigām iesmērēt spilventiņus (piem. vazelīns), kas sargā ķepas no aukstuma, ledus u.t.t., kā arī cītīgi mazgāt ķepas pēc pastaigām. Mūsu ģimenē ir iemīļots, vismaz reizi nedēļā uz nakti iesmērēt spilventiņus ar augstākā labuma olīveļļu.
  5. Obligāti jābūt 100% sausam sunim pēc mazgāšanas, pirms iešanas laukā.
  6. Ir jāizvēlas arī atbilstošs apģērbs, lai suņa mati neveltos, mīlulis nesaltu un nesvīstu.

 

 

 

Reklāma
www.ZOOnet.lv
Populārākais
uz augšu!
Яндекс.Погода
Траст cocktail.lv Настоящий ПР cocktail.lv